У кодексах державних прапорів відсутні правила вивішування прапора під час перебування високих державних діячів за кордоном, тому що всі питання такого роду вирішуються службою протоколу країни відвідування.
Законодавчі акти держав не встановлюють обов'язкової вимоги вивішувати державний прапор власної країни при вивішуванні прапора іншої держави. Але відповідно до звичаєвої практики та на основі принципу поваги до державного прапора своєї країни, як правило, при вивішуванні прапора держави-гостя вивішується також і державний прапор країни-господаря. Якщо одночасно піднімають кілька державних прапорів, то кожний з них встановлюється на окремій щоглі (флагштоці). Флагштоки й прапори повинні бути однакового розміру. У мирний час відповідно до міжнародної практики забороняється розміщувати прапори на різних рівнях, а також один над одним.
Розміщення кількох державних прапорів може здійснюватися за двома принципами. У деяких країнах власний державний прапор завжди займає почесне місце (США), у більшості країн, у тому числі в Україні, якщо прапор піднімають на честь глави іноземної делегації, то почесне місце праворуч надається прапору гостя (якщо дивитися від прапорів). Якщо прапори розміщуються хрест навхрест, то древко прапора, що займає почесне місце, має бути справа й перед древком другого прапора.
Якщо виникає необхідність встановити прапори кількох країн, то розміщують їх, як правило, у лінію за алфавітом відповідно до найменування держав на узгодженій мові. Прапори кількох держав можуть розміщуватися півколом, почесне місце - у центрі. Якщо кількість прапорів непарна, то прапор краї'ни-господаря розміщується в центрі шеренги, якщо парна, то прапори країни-господаря можуть розміщуватися на початку і в кінці шеренги або справа, якщо прапор один (якщо дивитися від прапорів).
Іноземні дипломатичні представництва мають право вивішувати державний прапор та емблему на своїх приміщеннях, а також на резиденції посла, якщо представництво й резиденція розміщені в різних місцях (ст. 20 Віденської конвенції про дипломатичні зносини). Відповідно до ст. 20-ї конвенції державний прапор може вивішуватись біля приміщення офісу військового аташе, торгового представника, консульського віддлу посольства іноземної держави.
Місцеві правила визначають умови, за яких національний прапор піднімається на будинках дипломатичного представництва та резиденції. Влада країни перебування зобов'язана охороняти прапори іноземних держав. Зазвичай дипломатичне представництво вивішує державний прапор у дні національних свят своєї держави й держави перебування, з нагоди офіційних візитів своїх глави держави й уряду, під час офіційної жалоби, оголошеної в акредитуючій державі і в державі акредитації. Прийнято вивішувати прапори під час жалоби, оголошеної з приводу смерті глави держави, з якою акредитуюча країна має дипломатичні зносини. При цьому прапори знімають після завершення церемонії поховання, не очікуючи заходу сонця.
Дипломатичні представництва вивішують лише свої державні прапори. Якщо глава держави перебування відвідує посольство в своїй офіційній якості, то на знак ввічливості зазвичай дозволяється вивішувати його персональний прапор згідно із місцевою практикою. Місцеві правила встановлюють, чи необхідно вивішувати обидва прапори разом, чи слід вивішувати лише прапор (штандарт) глави держави. В останньому випадку прапор вивішується в момент прибуття глави держави й знімається при його від'їзді.
Якщо виникає необхідність вивісити на будинку посольства національні прапори кількох держав, прапори розміщуються в порядку місцевого старшинства дипломатичних представництв. Перше місце завжди належить національному прапору представництва.
На автомобілях послів і посланників під час їх офіційних поїздок встановлюється державний прапор зменшених розмірів. В різних країнах існує відмінна практика використання прапорів на транспортних засобах глав дипломатичних місій. Так, у деяких країнах глави дипломатичних представництв використовують прапор не лише для офіційних поїздок, в інших прапор встановлюється на автомобілях глав представництв лише під час заходів, у яких беруть участь вищі посадові особи країни перебування. У країнах з лівостороннім рухом прапор встановлюється на лівому передньому крилі або на передній частині капоту. У країнах з право-стороннім рухом прапор розміщується на правому крилі автомашини. Прапор також може бути встановленим на даху автомобіля (над вітровим склом). Древко прапора має бути такої довжини, щоб полотнище не торкалося капота автомобіля.
Віденська конвенція про консульські зносини 1963 р. надає консульствам право вивішувати державний прапор і розміщувати державний герб на будинку консульської установи і, коли це пов'язано із виконанням службових обов'язків, на її засобах пересування (ст. 29 Конвенції). У деяких двосторонніх консульських конвенціях особливо підкреслюється право консулів при виконанні ними професійних функцій встановлювати державний прапор своєї країни на моторних човнах. Інколи не дозволяється піднімати національний прапор над консульською установою, якщо в цьому місті розміщене ще й дипломатичне представництво.
Віденська конвенція про представництво держав у їх відносинах із міжнародними організаціями універсального характеру 1975 р. надає право постійним представництвам держав-членів при міжнародних організаціях, а також постійним місіям спостерігачів використовувати прапор та емблему надсилаючої держави на своїх приміщеннях. Глави представництв мають те ж право щодо резиденції й засобів пересування (ст. 19 Конвенції). При цьому враховуються закони, правила й звичаї країни перебування.
У деяких країнах приватні особи - громадяни інших держав - не мають права вивішувати національний прапор на своїх будинках. Але відповідно до місцевої практики і з дозволу компетентної влади вони можуть використовувати державний прапор своєї країни, при цьому одночасно повинен вивішуватись і державний прапор країни перебування, якому надається почесне місце справа (обличчям від прапорів).
Існують певні правила використання державного прапора на борту морського судна. Прапор повинен бути піднятий під час знаходження судна в порту та територіальних водах. У відкритому морі прапор піднімається лише з метою ідентифікації у випадку зустрічі суден. За звичаєм, якщо в морі зустрічаються торгове й військове судно будь-якої держави, торгове судно повинно приспустити прапор на знак пошани. Під час знаходження в порту прапор повинен бути піднятим з 8-ї години ранку до заходу сонця.Автора та назву книги не знайшов, тому вказую інтернет джерело -http://www.djerelo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8438&Itemid=71
Комментариев нет:
Отправить комментарий